Adaptive Drive: Jak funguje systém aktivní regulace podvozku od BMW?

Adaptive Drive
Pod kapotou
Publikováno
Článek přeložen s pomocí AI z originálu (zdroj: autoride.sk)

Adaptive Drive je systém aktivní regulace podvozku, který byl vyvinut automobilkou BMW. Tento systém umožňuje nastavit charakteristiku podvozku automobilu, podle požadavků řidiče nebo automaticky v závislosti na jízdních podmínkách a kvalitě vozovky.

Systém aktivní regulace podvozku v podstatě kombinuje systémy DCC (Dynamic Chassis Control) a Dynamic Drive (aktivní stabilizátory).

Obsah

Jak funguje systém Adaptive Drive:

Systém Adaptive Drive během jízdy automaticky omezuje náklony karoserie a nastavuje charakteristiku tlumičů. Různé senzory a snímače zaznamenávají řadu informací, jako například rychlost jízdy, úhel natočení kol, podélné či příčné zrychlení automobilu a podobně. Informace jsou následně poslány do řídící jednotky, která na jejich základě upraví nastavení podvozku.

Tento systém může měnit nastavení torzních stabilizátorů či ovládat tuhost tlumičů.

Nastavení Adaptive Drive:

Řidič automobilu se systémem Adaptive Drive může upravovat nastavení podvozku podle svých aktuálních požadavků, přičemž má na výběr ze tří různých nastavení jako SPORT, NORMAL či COMFORT.

Například po stisku tlačítka SPORT dojde ke zvýšení tuhosti tlumičů a stabilizátorů. Při stisku tlačítka COMFORT nastane pravý opak. Systém aktivní regulace podvozku tedy zvyšuje nejen komfort, ale také bezpečnost jízdy.

Video animace znázorňující Adaptive Drive od BMW: